Wat zijn de populairste bedrijfswagens?

Eerder deze week gaven we u al de resultaten van de vlootverkopen tijdens het eerste trimester. Maar wat zijn de populairste merken en welke modellen scoren het best? Na twee maanden, waren het respectievelijk BMW als merk en de Skoda Octavia die de tabellen van de best verkochte bedrijfswagens aanvoerden. Hebben ze hun voorsprong kunnen behouden aan het einde van het eerste trimester 2016? We bekeken de cijfers van Jato, dat bij zijn analyse van de statistieken geen rekening houdt met verkopen aan zelfstandigen en vrije beroepen.

BMW Série 3De populairste merken

Het zal wellicht niemand verrassen dat BMW met kop en schouders boven de concurrentie uitsteekt met 7.950 voertuigen(een marktpenetratie van 12,11% in de BW2 markt), voor Renault (6.281) en Volkswagen (5.723). Audi (5.711) en Mercedes-Benz (5.536) vervolledigen de top 5.

De populairste modellen
LCOTY-ABP-7805-web

Met 1.499 verkochte eenheden, neemt de Skoda Octavia de derde plaats in van de best verkochten modellen in fleet. Hij wordt voorafgegaan door de Peugeot 308 (1.590 exemplaren). Maar wie neemt de koppositie in ? De Audi A4 met 1.731 exemplaren (2,71 % aandeel). Op de vierde en vijfde plaats staan andere premiummodellen: de Mercede C-Klasse (1.479) en de BMW 3 Reeks (1.456).

MerlAantalMarktaandeel
1BMW7.95012,11%
2RENAULT6.2819,56%
3VOLKSWAGEN5.7238,71%
4AUDI5.7118,70%
5MERCEDES5.5368,43%
6VOLVO4.2566,48%
7PEUGEOT3.9566,02%
8OPEL3.8905,92%
9SKODA2.9894,55%
10FORD2.7004,11%
11CITROEN2.3883,64%
12HYUNDAI1.8922,88%
13FIAT1.6702,54%
14NISSAN1.4782,25%
15TOYOTA1.4462,20%
16LAND ROVER1.0871,66%
17MINI8141,24%
18DACIA6771,03%
19PORSCHE5680,86%
20SEAT5670,86%
21Andere4.0906,23%
Total65.669100,00%

 

ModelAantalMarktaandeel
1AUDI A41.7802,71%
2PEUGEOT 3081.5902,42%
3SKODA OCTAVIA1.4992,28%
4MERCEDES C-CLASS1.4792,25%
5BMW SERIES 31.4562,22%
6VOLKSWAGEN PASSAT1.4272,17%
7AUDI A31.3852,11%
8RENAULT SCENIC/GRAND SCENIC1.1861,81%
9OPEL ASTRA1.1011,68%
10VOLVO V40/V40 CROSS COUNTRY1.0861,65%
11MERCEDES CLA-CLASS1.0841,65%
12VOLKSWAGEN GOLF/GOLF SPORTSVAN1.0591,61%
13OPEL CORSA1.0441,59%
14HYUNDAI TUCSON1.0091,54%
15BMW SERIES 11.0011,52%
16BMW SERIES 2 ACTIVE TOURER9841,50%
17VOLVO XC609401,43%
18RENAULT MEGANE9331,42%
19RENAULT GRAND SCENIC9261,41%
20SKODA SUPERB9171,40%
21Andere41.78363,63%
Total65.669100%

 

Bron: Jato

 

Schrijf u nu in op FLOW, de wekelijkse e-letter van FLEET.be!